Windows Server 2003 R2 AD Regeditten KAldırma

Microsoft Bilgi Bankası makalesi 258062'nin 13. Adımı aşağıdakileri okur:

 

"Çevrimdışı birleştirme işleminden sonra sorun hala devam ediyorsa ve aynı etki alanında başka işlevsel etki alanı denetleyicileri varsa, Active Directory'yi sunucudan kaldırın ve sonra Active Directory'yi yeniden yükleyin. Bunu yapmak için," Geçici Çözüm "bölümündeki adımları izleyin. aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi:

 

Microsoft Bilgi Bankası makalesi 332199, "Etki alanı denetleyicileri, Windows Server 2003 ve Windows 2000 Server'da indirgemeyi zorlamak için Active Directory Yükleme Sihirbazı'nı kullandığınızda zarif bir şekilde indirgeme yapmazlar." ( Microsoft Bilgi Bankası makalesini 332199 [http://support.microsoft.com/kb/332199/] görüntülemek için buraya tıklayın HPE olmayan site .)

 

Microsoft Bilgi Bankası makalesi 258062 ayrıca, Adım 13'ün bir Windows Server 2003 Small Business Server'da gerçekleştirilemediğini belirten bir not içerir.

 

Özetle, prosedür şu şekildedir (Microsoft Bilgi Bankası makalesi 332199'dan alıntılanmıştır):

 

Sunucuyu önyükleyin ve önyükleme sırasında F8 tuşuna basın .

 

Dizin Hizmetleri Geri Yükleme Modu'nu seçin .

 

Başlangıç Registry editörü (regedit).

 

Kayıt defteri alt anahtarını bulun:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ ProductOptions

 

Değeri LanmanNT'den ServerNT olarak değiştirin (değer büyük / küçük harf duyarlıdır).

 

NOT: Değeri doğru yazmazsanız, aşağıdaki hatayı alırsınız:

Sistem İşlemi - Lisans İhlali: Sistem, kayıtlı ürün türünüzü değiştirdiğini tespit etti. Bu, yazılım lisansınızın ihlalidir. Ürün tipinde kurcalama yasaktır.

 

Kayıt defteri düzenleyicisinden çıkın ve sunucuyu yeniden başlatın.

 

Kayıt defteri düzenleyicisini tekrar başlatın ve anahtarı kontrol edin:

 

CurrentControlSet \ Services \ NTDS \ Parameters \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM

 

İçin bir giriş varsa

 

Src Root Domain Srv , değeri sağ tıklayın ve ardından Sil öğesini tıklayın . Bu, sunucunun etki alanındaki tek etki alanı denetleyicisi olduğunu "düşünmesini" sağlar.

 

Artık sunucuyu yeni bir ormandaki yeni bir etki alanına eklemeniz gerekiyor. Bu tamamlandığında, tekrar kaldırmak tüm dosyaların ve kayıt defteri girişlerinin kaldırılmasına neden olacaktır. Bunu yapmak için:

 

Başlangıç Active Directory Yükleme Sihirbazı .

 

Active Directory'yi yükleyin , böylece bu sunucu yeni, geçici bir etki alanı için etki alanı denetleyicisi (örneğin " temporary.deleteme "). Bunun tamamen farklı bir aktif dizin ormanı olması önemlidir.

 

En kısa sürede bu tamamlanır tamamlanmaz, yeniden Active Directory Yükleme Sihirbazı ve kaldırmak Active Directory denetleyicisinden.

 

Son olarak, başarısız bir etki alanı denetleyicisi indirgeme işleminden sonra Active Directory'deki veriler nasıl kaldırılır başlıklı 216498 numaralı Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan adımları izleyerek etki alanında kalan meta verileri temizleyin . ( Microsoft Bilgi Bankası makalesi 216498 [http://support.microsoft.com/kb/216498] için burayı tıklayın HPE olmayan site .)

 

Artık bu sunucuyu orijinal aktif dizin alanına eklemek için DCpromo kullanabilmelisiniz .