EYP uzantılı dosyaları açmak

https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=tr/imzager

 

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile diğer kurumlardan gelen Elektronik imzalı belgelerin e‑yazışma paketinin (EYP uzantılı dosyaların) görüntülenebilmesi ve evrakların doğrulanabilmesi için bilgisayarınızda “imzager” programının kurulu olması gerekmektedir. Kurulum aşamaları aşağıda yer almaktadır.

1. Programı indirmek için https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=/node/5 linki açılır. Açılan sayfada “İndir” bölümünden 32 BİT SÜRÜM indirilerek bilgisayara kurulum işlemi gerçekleştirilir.
(Bilgisayarınız 64 bit olsa bile 32 bit sürümü indirmeniz gerekmektedir.)

2. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Masaüstünde yer alan İmzager ikonu çift tıklanarak uygulama çalıştırılır.

3. Elektronik imzalı belgelerin e-yazışma paketinin görüntülenebilmesi ve evrakların doğrulanabilmesi için EBYS üzerinde ilgili evrak açılır ve dışa aktar seçeneği seçilerek evrak masaüstüne (veya herhangi bir klasöre) aktarılır.

 

4. Daha sonra İmzager uygulamasının sol tarafında; masaüstü, belgeler vs. gibi bilgisayarınızdaki klasörler ve dokümanlar listelenir. İmzager uygulamasını kullanarak görüntülemek istediğiniz dokümanı sol panelden seçip üzerine çift tıkladığınızda evrak açılır ve sertifika bilgileri görüntülenir.

İMZAGER UYGULAMASININ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Makale Detayları

Makale Kodu :
90
Kategori:
Görüntüleme :
18.844
Oylama (Oylar):
(928)