Outlook Exchange Online Senkronizasyon Problemi Sürekli 3,99 GB

Durum çubuğu ilerlemesi, büyük klasörlerin ilk senkronizasyonunda kalan 3,99 GB'den daha fazla göstermiyor

Şunlara Uygulanır: Outlook 2016 Outlook 2013 Microsoft Outlook 2010 Daha fazlası 

 

belirtiler


Exchange posta kutunuzu bir Çevrimdışı Klasör dosyasına (.ost) senkronize ettiğinizde, bir klasör güncellenirken Outlook durum çubuğu hiçbir zaman 3.99 GB'den yüksek göstermez. Örneğin, Gelen Kutusu klasörünüz Exchange ile senkronize edilirken durum çubuğunda aşağıdaki metni görebilirsiniz.

Gelen Kutusunu Güncelleme 3.99 GB

Durum çubuğu 3,99 GB'den daha düşük bir değer gösteriyorsa ve başka bir klasöre geçerseniz veya Outlook'tan çıkıp yeniden başlatırsanız, aynı klasöre döndüğünüzde durum çubuğu yukarıdaki metni görüntülemeye geri dönebilir. 

Ardından senkronizasyon işleminin klasörü tamamen senkronize etmesine izin verirseniz, durum çubuğu sonunda aşağıdaki metni gösterebilir.

Gelen Kutusu Güncelleniyor (1 B).

Sebeb olmak


Durum çubuğunda gösterilen değerin üst sınırı 3,99 GB'dir, bu nedenle senkronize edilen klasörün boyutu 4 GB'ın üzerinde olduğunda bu sorun oluşur.

çözüm


Bu sorunu çözmek için birkaç seçeneğiniz var.
 1. Hiçbir şey yapmayın Bu sorun yalnızca .ost dosyasının ilk senkronizasyonu sırasında ortaya çıktığından, senkronizasyonun tamamen bitmesini beklerseniz, sorun sonunda ortadan kalkar. Hiçbir şey yapmamayı seçerseniz, büyük bir klasörü tam olarak senkronize etme süresi beklenenden uzun sürebilir. Büyük klasörü senkronize etme süresi istenenden daha uzun sürüyorsa veya hiçbir zaman tam olarak senkronize edilmiyorsa, lütfen aşağıdaki iki yöntemden birini kullanın.

 2. Klasör içeriğinin boyutunu azaltma

  Başka bir seçenek de, öğeleri arşivleyerek veya posta kutunuzdaki diğer (daha küçük) klasörlere taşıyarak daha büyük klasörlerin boyutunu azaltmaktır. Posta kutunuzu bu durumda temizlemenin en iyi yolu, bir klasörün boyutunu azaltmak için Çevrimiçi mod profili, Outlook Web Access (OWA) veya Outlook Web App (OWA) kullanmaktır. 

  Exchange posta kutunuzdaki bir klasörün boyutunu belirlemek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.
  1. Gezinti Bölmesi'ndeki klasörü sağ tıklayın ve ardından Özellikler öğesini tıklayın .
  2. On Genel sekmesine tıklayın Klasör Boyutu .
  3. Gelen Klasör Boyutu iletişim kutusunda, seçmek Sunucu Veri sekmesini. 

   Klasörün boyutu ve alt klasörlerin boyutu gösterilir.
 3. Büyük klasörler için 4 GB veya yakınındaki bir senkronizasyon filtresi

  oluşturma yerine, Exchange posta kutunuzdan .ost dosyasına senkronize edilen öğelerin sayısını sınırlayan bir senkronizasyon klasörü oluşturabilirsiniz. Senkronizasyon klasörü için kullanılan kriterler, senkronize edilecek veri miktarının 4 GB'den az olmasını sağlamak için yazılmalıdır. Örneğin, aşağıdaki adımlar, Outlook'un yalnızca son altı ay içinde alınan öğeleri eşitlemesine neden olan bir eşitleme filtresinin nasıl oluşturulduğunu göstermektedir.
  1. Gezinti Bölmesi'ndeki klasörü sağ tıklayın ve ardından Özellikler öğesini tıklayın .
  2. On Senkronizasyon sekmesinden, Filtre .
  3. Açık Gelişmiş sekmesinde Filtre iletişim kutusunda, tıklayın Field , gelin Tarih / Saat alanları tıklatın ve sonra  Alınan .
  4. In Durum kutusunda, seçmek veya sonrasında .
  5. Gelen Değer kutusuna girmek 6 ay önce . 

   Aşağıdaki şekilde, Filtre iletişim kutusundaki örnek kriterler gösterilmektedir 

   Filtre iletişim kutusu için ekran görüntüsü


   Not Kriterleriniz için Değer kutusundaki  diğer açıklayıcı metinleri kullanabilirsiniz  Örneğin , geçen yıl içinde alınan postaları filtrelemek için 1 yıl önce kullanabilirsiniz .

  6. Click Listeye Ekle ve ardından Tamam .
  7. Klasöre uygulanan filtre ile gerçekleşecek ve ardından hangi olaylar bildiren istemine verilen bilgileri not OK (aşağıda listelenmiştir Bu adım için ekran görüntüsü).

   Bu adım için ekran görüntüsü

  8. Click OK içinde Özellikleri klasör için iletişim kutusunda.
Outlook klasörün bir sonraki senkronizasyonunu gerçekleştirdiğinde, senkronizasyon filtresi nedeniyle aşağıdaki işlemler gerçekleşir:
 • Yeni veya değiştirilmiş öğeler klasör ile senkronize edilecektir.
 • Filtre ölçütleriyle eşleşen tüm öğeler .ost dosyasındaki klasörle eşitlenir.
 • Klasördeki senkronizasyon filtresi kriterlerini karşılamayan tüm öğeler .ost dosyasından kaldırılır (ancak Exchange sunucusundaki posta kutunuzda kalırlar).

Daha fazla bilgi


Bu sorun yalnızca 4 GB'den büyük bir klasörün ilk senkronizasyonunda gerçekleşmelidir. Klasör boyutu başlangıçta 4 GB'den küçükse ancak zamanla 4 GB'ın üzerine çıkarsa, bu sorunu normal klasör senkronizasyonuyla görmezsiniz. Durum çubuğu, şu anda klasöre senkronize edilen veri miktarını gösterir, bu nedenle 4 GB üzerindeki mevcut klasörler için, artan değişiklikler günlük kullanımda nispeten küçük olacaktır.